Golden Sponsor

Sponsors

Partners




Competitions

back to : "Competitions"

Competitions 2014

In the table bellow you will find the dates, times, locations and contact details of the local ELTAM coordinators for the Local and Regional competitions for primary and secondary schools in 2014.  

 

Место

Училиште

Датум

Време- почеток

Одговорни координатори

1.

Скопје - средни

УАКС – „Американ Колеџ“ 

03.05.2014

10 часот

Гордиана Ѓоргова gordianag@t-home.mk 075653912

 Елизабета Христовска-Ичева elizabetahristovska@gmail com 070525108

Јованка Јованчевска-Миленкоска jovankaj@uacs.edu.mk 070242497 

2.

Скопје - основни

ОУ „Блаже Конески“, Аеродром

03.05.2014

9 часот

Мирослава Павлова-Аневска miroslavapavlova@yahoo.com 071376621

Валентина Кикеркова valenka2402@yahoo.com 070639848

Билјана Ингилизова- Атанасовска bvingilizova@hotmail.com 071257693

Љубица Ружинска rljubica_78@yahoo.com 070952235

3.

Струмица (основни и средни)

СОУ „Димитар Влахов“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Македонка Маџирова

Ристо Костадинов risto.kostadinov@yahoo.com 075654333

4.

Битола (основни и средни)

ОУ „Тодор Ангелевски“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Снежана Ѓеоргиевска  sparafesta@hotmail.com 075699468

5.

Велес (основни и средни)

Гимназија – „Кочо Рацин“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Христина Леова hr_le_ve@yahoo.com 072270273

6.

Штип (основни и средни)

ООУ „Ванчо Прќе“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Марјан Трајковиќ marjantr@yahoo.com 078473572

7.

Струга (основни и средни)

ОУ „Браќа Миладиновци“ (нова зграда)

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Елинда Агиќ elinda1966@yahoo.com

Александра Поповски Голубовиќ apopovski16@yahoo.com 071368826

8.

Кочани (основни и средни)

ОУ „Св. Кирил и Методиј“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

м-р Наталија Поп Зариева natalijailieva@yahoo.com 070781322 

9.

Прилеп (основни и средни)

ООУ „Блаже Конески“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

М-р Марија Дулеска oublazekoneski@gmail.com  078602101

10.

Куманово (основни и средни)

ОУ „Браќа Миладиновци“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Наташа Стојановска natestojanovska@yahoo.com 070381 524

Пандора Мишевска  pandoramisevska@yahoo.com 070334729

11.

Кавадарци (основни и средни)

ООУ „Тошо Велков Пепето“

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Славица Јаневска slavicaf2001@yahoo.com 071219542

12.

Гостивар (основни и средни)

ОУ „Единство“(Башкими- Бирлик)

03.05.2014

9.00 – основни

10.30- средни

Оливера Радеска  radeskaolivera@yahoo.com 071503539

back to : "Competitions"